Cesta kolem světa

Možná, že i vy budete se mnou sdílet stejný pocit, že cestovat je super, protože nás rozvíjí na všech úrovních. Sama cestuji hodně a vnímám, jak mi dává nadhled, vhled i rozhled a to nejen o světě, ale i o sobě samé, učí mě samostatnosti, umění se rozhodnout a jít za svým cílem a přitom na něm nelpět a užívat si přítomnost – cestu samotnou, naplňuje mě inspirací, vděčností, radostí, fascinuje mě svou rozmanitostí, a především mi dává vnitřní klid. Třeba proto, že dokáži lépe improvizovat, nebojím se neznámého a máloco mě zaskočí. Myslím, že s tímto darem a touhou přirozeně poznávat a objevovat svět a tím i sebe se prostě rodíme. A děti mi to jen potvrzují!

Další výprava se nesla v duchu dalekých cest. V Českém Muzeu Hudby jsme společně s Lenkou Pospíšilovou obletěli v balónu tři kontinenty a dozvěděli se spoustu zajímavých a nesmírně poutavých informací o zvycích dané země daného kontinentu. Píši „dozvěděli“, protože pro mě to bylo skoro stejně nové a fascinující jako pro děti. 🙂 A Lenka to vážně umí, zaujmout i nadchnout!

„Nasedáááát a chytnout se lana…vyrážíííme!“ Přes hory, přes doly a už jsme v prvním cíli. Magická Afrika! Přistáváme u řeky Nil a povídáme si o zvířatech, které tady žijí a hlavně poznáváme typický africký hudební nástroj – jembe neboli buben. Děti dostanou svůj buben v podobě plastového kyblíku, přes který přehodí šátek a užuž bubnují. Neuvěřitelně je to pohlcuje!

Dalším kontinentem je země koní. Kdepak jsme to asi přistáli? Kdo jezdí na koních? Anoo, kovbojové a taky indiáni! Děti poznávají nový hudební nástroj (jehož název mi neutkvěl v mysli), který vydává zvuk cválajícího koně a učí se indiánský tanec. Zkoordinovat pohyb rukou a nohou se zpěvem je poměrně náročné, ale né nemožné a všichni s nadšením zkoušejí.

Třetím a posledním zastavením je Asie, země Japonsko. Dětí podle zvuků zvonkohry uhádly zemi (já ne 🙂 ) a hned na to přichází nové objevy a poznání. Učíme se japonský pozdrav a zkoušíme se vzájemně zdravit, přidává se krátký tanec. Tu zničehonic zvuk gongu dává znamení, že přichází vzácná osoba, a tak ji uvítáme právě naučeným japonským způsobem. Vchází krásná žena oblečená v tradičním japonském kimonu a věřířem, děti jsou okouzleny. 🙂

A nastal čas na návrat domů, do rodné země. Cestování je skvělé, ale snad ještě skvělejší je to, že se máme, kam vracet! My se vydali lanovkou na Petřín, dolů zase po svých a zakončili výpravu na dětském hřišti pod Petřínem.

Lektorovaný program v Českém Muzeu Hudby stojí 60Kč za jedno dítě a je určen pro školní skupiny MŠ a 1. třídu ZŠ. Od Nového roku 2019 bylo zlevněno vstupné, pro MŠ z 80Kč na 60Kč, což je příjemná zpráva, protože muzeum pořádá skvělé akce a rádi tady chodíme. Hned v únoru nás čeká další program s Lenkou a to „Staré pověsti české“. Pro inspiraci a více informací koukněte na stránky muzea tady.

Hezkou cestu do světa svých vnitřních krajin!

Komentáře
  • Novinky z první ruky

    Chcete mít přehled a dostávat horké novinky o tom, co se u nás děje a jaké chystáme akce? Nechte nám svůj e-mail a zůstaňme v kontaktu.

    Vaše osobní údaje budeme zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Vložením e-mailu souhlasíte s tím, že budete dostávat informace o veškerých aktivitách You&Me (školka, tábory, kroužky, jarmarky atd.) formou e-mailu nebo cílené reklamy na Facebooku.
  • Nejnovější příspěvky