KDO CHCE POCHOPIT HUDBU,

NEPOTŘEBUJE ANI TAK SLUCH,

JAKO SRDCE

You&Me 

Centrum pro děti a rodinu, Praha 10

HUDBA SRDCEM

 

Věnujeme čas a prostor vlastním náladám, pocitům, prožitku, fantazii a především sobě…

Vyjadřujeme vše, co námi hýbe a zpívá a vytváříme i vlastní kousky.

Zapojujeme ozvučovací a nahrávací techniku. a nejlepší metodu učení – pozorování. 

Při zpěvu si vybíráme si skladby, které nás oslovují a nacházíme v nich to, co nám rezonuje.

 

KDYŽ TĚLO I SRDCE NASLOUCHAJÍ A ZPÍVAJÍ...

... JE TU HUDBA

 

„Hudba je nehmotná věc, která dělá hmotné změny.“

Hudba nám umožňuje sdílet své pocity, naladit se na společný rytmus. Hudba nám umožňuje propojit se s okolím i sami se sebou.

 

 

„Hudba léčí.“

Skrze hudbu můžeme dětem dát prostor, kde mohou vybít svou přebytečnou energii, načerpat ji, když ji potřebují a sdílet, když přebývá…

 

 

„Hudba může fungovat jako stroj času.“

Můžeme si díky ní vybavit pocit, který jsme měli při poslechu stejné skladby před mnoha lety. A nejen to: Kromě připomenutí toho, jak jsme se cítili, nám umožňuje i pracovat s naší aktuální náladou.

 

Při poslechu hudby si můžeme dovolit vyjádřit emoce, které jsme neměli čas, odvahu nebo prostor dát najevo, když se v nás objevily. Můžeme si vyzkoušet a osahat celou škálu pocitů a při aktivním zapojení se do hudebního procesu se prožitek a efekt násobí.

 

 

„Hudba je stejně velká jako Vesmír.“

Každý je jiný. Někdo chce hrát na buben, klávesy, někdo chce raději zpívat, tančit, někoho fascinuje hudební nauka či hudební (ozvučovací, nahrávací) technika. Někdo se cítí lépe v roli spoluhráče, sólisty, organizátora, rebela či v roli pozorovatele.

8 DŮVODŮ PROČ PRÁVĚ S NÁMI

 • 1
  Široké věkové spektrum ve skupině
 • 2
  Dostatek času na tvoření
 • 3
  Různorodé hudební nástroje a experimentování s nimi
 • 4
  Kreativní práce s hudební symbolikou (naukou) propojená s praxí
 • 5
  Principy pedagogiky Montessori
 • 6
  České i zahraniční písně
 • 7
  Práce s aktuální náladou, prožitky, emocemi, fantazií
 • 8
  Individuální i týmová vlastní hudební tvorba

ROZVRH A PŘIHLÁŠKA

 • (2 měsíce – 2 roky) Miminka
  ÚTERÝ 11:00 – 11:45 (s rodiči) | 30 lekcí 7 500 Kč či 15 lekcí 4050 Kč
  Proč tak brzy? Mnoho rodičů začne svému miminku zpívat či říkat básničky - bez ohledu na množství jejich vlastních předchozích hudebních zkušeností. Sluch je jeden z hlavních smyslů, který děti spojuje s okolním světem před narozením. Sensitivní fáze pro rozvoj jazyka probíhá v tomto věku velice intenzivně a právě v tomto věku se tvoří základy pro rozvoj jazyka. S nejmladšími dětmi se ladíme do společného rytmu mnoha způsoby: Pracujeme s hrou na tělo a procvičujeme všechny končetiny. Dáváme dětem dostatek času na poznávání prvních hudebních nástrojů a způsobů hry na ně. Prožíváme hudbu se svými i s cizími dospěláky, vzájemně jsme si inspirací. Pozorování je pro nás důležitá část učení a spolubytí, proto si ho užíváme, ať už v roli pozorovatele či pozorovaného. Učíme (připomínáme si) dětské říkanky, básničky, lidové písničky, ukolébavky, které si možná broukaly i naše prababičky. Poznáváme i hudbu jiných kultur a písničky, které si zpívají děti jinde na světě.
 • (2 – 4 roky) Batolata
  ÚTERÝ 10:00 - 10:45 a ČTVRTEK 15:00 – 15:45 (s rodiči) | 30 lekcí 7 500 Kč či 15 lekcí 4050 Kč
  S batolaty klademe důraz na rozvoj jazyka a pohybu skrze vnímání a vytváření rytmů, pohybu a zpěvu. Hudebním cítěním podporujeme emocionální i sociální interakce. Seznamujeme se s rytmickými a melodickými nástroji a způsobem hry na ně. Dopřáváme dětem prostor k rozvoji jejich většího i menšího pohybu a objevování prostoru. Společně rytmizujeme, zpíváme lidové i umělé písně a hrajeme na hudební nástroje. Seznamujeme se aktivně s hudbeními pojmy jako dynamika, tempo a způsob hry. Rodiče jsou vzorem a pomocníkem nejen svému dítěti, ale i dalším dětem přítomným v kurzu. Pozorujeme se a vzájemně se inspirujeme.
 • (4 – 6 let) Předškoláci
  ČTVRTEK 16:00 - 17:30 (s rodiči, po dohodě bez rodičů) | 30 lekcí 10 500 Kč či 15 lekcí 5550 Kč
  Ve skupince starších muzikantů rozvíjíme improvizaci a spolupráci ve skupině, seznamujeme se se základy hudebního zápisu, rozšiřujeme slovní zásobu, zkoušíme si zpěv na mikrofon, tančíme a prohlubujeme hru na hudbení nástroje podle not i podle sluchu - písně lidové, umělé, cizí i vlastní tvorbu. V tomto věku se již děti věnují více oblastem, které je baví - někdo miluje hudební teorii - tanec - hru na jednotlivý nástroj - zpěv - hudební techniku... Dostatek času a různorodost věku umožňuje prohlubovat spolupráci v týmu a dává prostor i individuálnímu hudebnímu rozvoji. Učíme se rozeznávat a vyjádřovat své pocity skrze hudbu.
 • (6 – 15 let) Školáci
  ÚTERÝ 16:00 – 17:30 (bez rodičů) | 30 lekcí 10 500 Kč či 15 lekcí 5550 Kč
  „Kapela“, kde má každý své místo. Všichni si mohou vyzkoušet hru na veškeré nástroje a věnovat se rozvoji v oblasti, která je nejvíce baví. Pracujeme na společných a individuálních písních – starší a aktuální hity i vlastní tvorba. Pracujeme s aktuální náladou a silnými zážitky, se kterými děti přicházejí. Dáváme prostor náladám libým i nelibým a učíme se je kreativně uchopit a pracovat s nimi. Tento návyk si pak přenášíme i mimo lekce, kdy jsou děti připravené na to, že umí rozeznávat, pojmenovat a pracovat s vlastními emocemi.
 • (10 – 15 let) Zpěv a společné muzicírování
  ÚTERÝ 18:00 – 19:30 (bez rodičů) | 30 lekcí 10 500 Kč či 15 lekcí 5550 Kč
  Věnujeme se hlavně zpěvu, ale zkoušíme si i hru na různé hudební nástroje. Snažíme se nechat se inspirovat originálem písně, ale udělat si svou vlastné verzi. Pokoušíme se minimálně používat karaoke, abychom si hudbu vytvořili od začátku do konce. Díky zpěvu se učíme pracovat se svým tělem a lépe se poznat a umět se sebou pracovat nejen v hudebních oblastech.
 • (10 - 99 let) Individuální zpěv a terapie zpěvem
  po dohodě s lektorkou UT či ČT | 10 lekcí 6 000 Kč, 1 lekce 700 Kč
  Prostor pro intenzivní rozvoj ve zpěvu. Náš život se odráží ve způsobu našeho muzicírování a naopak. Čas s hudbou nám umožňuje změnu, poznání a posun nejen v hudební oblasti.

Lektorka EDITA ČECHOVÁ

Zpěvačka, plavkyně, vášnivá tábornice a dobrodružka, tvořivá průvodkyně dětí i dospělých nejen k otevřenému hlasu.

UKÁZKOVÁ LEKCE ZDARMA

Chcete se přijít podívat, jak to u nás vypadá? Napište nám a my vám pošleme možnosti termínů.

MÁTE  OTÁZKY?
POTKEJME SE SPOLU...

...a můžeme si popovídat o všem, co vás zajímá o nás, aktivitách a přístupu k dětem v You&Me. Setkání může proběhnout osobně u nás, přes skype či telefon. Těším se na vás!

Zuzana Lumeen
zakladatelka You&Me

BONUS PRO RODIČE!
SDÍLENÁ KANCELÁŘ PŘÍMO V YOU&ME

Potřebujete v klidu pracovat a nechcete ztrácet čas v zácpách?
Můžete využívat naši sdílenou kancelář, kde najdete pracovní místo, wifi, kávu i čaj:-)