Planetárium aneb den plný hraní

Pro mě samotnou byla tato návštěva Planetária v Praze úplně první, a vlastně byla to moje vůbec první návštěva jakéhokoliv planetaria! A to mě pokaždé přivádí k přesvědčení, že na nic nikdy není pozdě a také k pocitu hluboké vděčnosti, že to děti z naši školky můžou zažívat už teď a vytvářet si vztah k takovýmto poznáním a místům už v tak nízkém věku. A vidím, jak je to obohacuje a jaký to má přesah.

V Planetariu nás posadili do měkkých sedaček v obrovském sále s kulatým a vypouklým stropem a na něm promítali noční i denní oblohu. Mohli jsme vidět, jak se noční obloha postupně proměňuje, když spíme, pozorovali jsme východ slunce, chvíli létali vesmírem a u toho zakoušeli, jaké to je dívat se na planetu Zemi z vesmírného prostoru. Také jsme viděli měsíc a to úplně zblízka. Seznámili jsme s některými nejznámějšími hvězdami a souhvězdími. To bylo velkolepé a ve mě se ozývala touha letět do vesmíru 🙂

V druhé části jsme se dívali na Jarní příběh o Aničce a Nebešťánkovi. Pohádka, která seznamuje se symboly jara. Také je o tom, jak Nebešťánek během cesty vesmírem vysvětluje Aničce vznik hvězd, planet, života na Zemi, prvních organismů, dinasaurů a člověka, srozumitelným a jednoduchým způsobem, který děti zaujme.

Po skončení programu jsme ještě zkoumali velkou vstupní halu s modely raket, družic, osvětlení měsíce nebo oběhu Země kolem slunce a měsíce kolem Země. Pro mě je to prostě famózní ! Život je tak dokonale uzpůsoben 🙂

Model – oběh Země kolem slunce a měsíce kolem Země
Model – osvětlení měsíce

Planetárium má další skvělou výhodu. Tou je jeho umístění v parku Sromovka, kde se dá snadno a hravě strávit celý den. Navíc jsem dostala tip, že kousek za planetáriem je parádní dětské hřiště, a tak po svačině jsme se vydali na objevnou cestu. Nejprve jsme potkali dětské dřevěné městečko se spoustou dřevěných mostů, průlezek a klouzaček a užili si hodně zábavy tady.

Svačinka ve Stromovce
Dřevěné dětské městečko

Avšak tou dobou probíhala na Výstavišti Matějská pouť a dojít k našemu cíli znamenalo projít skrz ní. To víte, hřiště bylo rázem zapomenuto! Tolik poutavých atrakcí. A nakonec si děti i jednu z nich zažily a hoodně užily. Šlo o nafukovací hřiště (něco jako nafukovací hrad) a přeskakování nafukovací překážky, která se točila kolem dokola. Tolik koncentrované radosti, smíchu a zaujetí jsem už dlouho neviděla ! 😀 A ta skvělá spoupráce a kaskadérské výkony! Pro mě a Angelínu úžasná podívaná.

Hugo Žabka skáče jako žabka anebo Hugo a jeho kaskadérské skoky !
Kailanka se rychle učí a brzy taktéž pochopila smysl téhle atrakce 🙂

Po tomhle zážitku – a myslím, že pán, který tuto atrakci obsluhoval a dal nám obrovskou slevu na vstupném, nám taky celkovou dobu zážitku pěkně protáhl – jsme se vydali rovnou na oběd. Ve Stromovce je jediná restaurace a i tam nás moc mile uvítali – velmi rychlou a vydařenou improvizovanou přípravou chutného jídla 🙂 Hned u restaurace je navíc dětské hřiště, a tak děti přece jen ani o tohle nepřišly.

Mám pocit, že když si člověk na té cestě životem víc hraje, víc se mu plní sny, je spokojený a snadněji dosahuje svých cilů, a tak hrejme si ! 🙂

Komentáře
  • Novinky z první ruky

    Chcete mít přehled a dostávat horké novinky o tom, co se u nás děje a jaké chystáme akce? Nechte nám svůj e-mail a zůstaňme v kontaktu.

    Vaše osobní údaje budeme zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Vložením e-mailu souhlasíte s tím, že budete dostávat informace o veškerých aktivitách You&Me (školka, tábory, kroužky, jarmarky atd.) formou e-mailu nebo cílené reklamy na Facebooku.
  • Nejnovější příspěvky