Výstava animačního studia Pixar

Ten den měla Angelína narozeniny a pár dní před tím za mnou přišla s otázkou, zda by si mohla tuhle narozeninovou kulturní výpravu vymyslet podle sebe. No jasně, že ano ! Její přání bylo navštívit výstavu animačního studia Pixar. Pokud byste hledali souvislost, tak vám ji rovnou prozradím. Angelína totiž studovala grafiku a kresbu a je to přesně to, co tak ráda dělá a její tvorba je hodně dobrá! Nápad se mi moc líbil, i když jsem trošku váhala, zda je to pro tak malé děti, ale hned na to jsme potkali Evu ze školy, která výstavu navštívila se školáky a my dostali skvělé doporučení. A tak jsme se rozhodli jít !

Dopolední piknik v oblíbené Stromovce

Zase jsem pochopila jednu důležitou věc. Že žádná výstava nemusí být pro děti nevhodná, ale nevhodný může být způsob, kterým my dospělí dětem vysvětlujeme pojmy a přibližujeme jim svět, v němž žijeme. Když jsem přišla do této školky, mým záměrem bylo a je, co nejvíc se od dětí učit, vnímat je a naslouchat jim, být s nimi na jedné vlně a být nápomocná tam, kde oni ještě sami nemůžou. Některé věci byly pro mě zpočátku náročné. Ujasnit si svoje vnitřní hranice, být pevná a přitom stále láskyplná a vnímavá, umět improvizovat a taky tak trochu předvídat. Všechny tyto kvality můžu díky interakci s dětmi rozvíjet, harmonizovat a hlavně být s nimi na jedné lodi, když vyplouváme objevovat zase jinou část světa (tak, jak už to na kulturních výpravách bývá) a nebát se je taky nechat kormidlovat 🙂 Hodně se učím i díky kolegům, a ten den třeba od Angelíny, která tak krásně, jednoduše a srozumitelně dokázala přiblížit dětem celý proces tvorby animovaných postav a filmů..a děti to bavilo ! Do toho pár interaktivních her a trochu focení a je z toho výprava jak z animáku ! 🙂

Poznáte, z které pohádky jsou tyto postavičky?
Anebo tyto?
Tady jsem byla jediná, kdo vůbec netušil, o co jde 🙂
Tyhle už ovšem zná každý ! 🙂
Zeštihlovací, rozšiřovací a jinak deformovací zrcadla 🙂
Dělat ksichtíky nás prostě baví !

Na výstavě jsme strávili tři hodiny – to je téměř neuvěřitelné! Mě osobně výstava inspirovala ke shlédnutí tří pohádek, které jsem ještě neviděla. Zatím mám splněnou jednu – Coco. Ta mě hodně nadchla. Příběh se odehrává v Mexiku v době Dušiček a zachycuje radostnou atmosféru a náladu během oslavy života milovaných zemřelých…i další dobrodružství 12ti letého Miguela…a to nechám na vašem vlastním objevování 😉

Na konci výstavy je možnost shlédnout asi 20 minutový animovaný dokument o tom, jak vzniká film, který jsme si neodepřeli a po tomto krásném zážitku blažené užívání si odpoledne ve Stromovce !

Komentáře
  • Novinky z první ruky

    Chcete mít přehled a dostávat horké novinky o tom, co se u nás děje a jaké chystáme akce? Nechte nám svůj e-mail a zůstaňme v kontaktu.

    Vaše osobní údaje budeme zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Vložením e-mailu souhlasíte s tím, že budete dostávat informace o veškerých aktivitách You&Me (školka, tábory, kroužky, jarmarky atd.) formou e-mailu nebo cílené reklamy na Facebooku.
  • Nejnovější příspěvky