O NÁS

Naši lidé a příběhy z You&Me

Jsme rodiče a průvodci v dětských skupinách, už deset let se věnujeme dětem a rodičům v You&Me. Milujeme život a přírodu a děti jsou pro nás velkou inspirací. Spojuje nás smysl pro humor, chuť si spolu hrát a tvořit bezpečný, klidný a inspirativní prostor, v němž má každý své místo a může s radostí růst.

Zuzana Lumeen

Zakladatelka You&Me, vizionářka a inspirátorka, vášnivá umělkyně slova, zvuku a pohybu, průvodkyně změnou. Laskavá máma, průvodkyně rodiny a ženských skupin, naslouchačka přírody, milovnice bylin, včel, hry a vtipu.  

Bára Šubertová

Koordinátorka YOU & ME a průvodkyně v Lesní školce, milovnice a "máma" tří úžasných psů, všeumělkyně, lukostřelkyně, ajurvédská bylinkářka, se kterou se děti cítí jako doma:-)

Dáda Toušková

Studnice nápadů a inovací v Montessori herně, hravá podporovatelka dětských potřeb, nadšená tanečnice a průzkumnice přírody, průvodkyně dětských prezentací a láskyplná pečovatelka nejen o děti, ale i o prostor, v němž si hrají a rostou.

Vít Štromajer

Kutil, zahradník, školník, průvodce v lesní školce a dřevořezbářství, nadšený táta, který má pro děti nekonečnou trpělivost, inspiraci a úsměv:-)

Jana Koplíková

Certifikovaná lektorka Helen Doron Early English, maminka s vlastními bohatými zkušenostmi v bilingvní výchově svého syna i jazykových skupinek, kreativní žena se spoustou nápadů, které dokáže s nadšením realizovat s dětmi.

Bára Opelková

Arteterapeutka a keramička s hlubokým vhledem do dětské duše, trpělivá průvodkyně tvoření, práce s hmotou a různorodými materiály, kreslení pravou mozkovou hemisférou a psychografie.

Adéla Kubelková

Jógínka s hravou angličtinou pro děti i dospělé. Tvůrkyně, která má vždy zenový klid a otevřenou náruč. Průvodkyně v Montessori školce.

Edita Čechová

Zpěvačka, plavkyně, vášnivá tábornice a dobrodružka, tvořivá průvodkyně dětí i dospělých nejen k otevřenému hlasu.

Marek Chomist

Tvořivec a vnímavý průvodce přírodou, divadelní mistr, který s dětmi objevuje krásu v lesní školce. Lektor angličtiny.

Eva Khaylová

Experimentátorka s chutěmi a vůněmi i se zvukem, studnice informací a průvodkyně Montessori.

DÁVÁME DĚTEM PROSTOR
OBJEVOVAT SVÉ OPRAVDOVÉ JÁ

PŘÍBĚHY DĚTÍ A RODIČŮ Z YOU&ME

Vzpomínám, že mi trvalo asi 10 minut, rozhodnout se, že dám svou, tehdy dvouletou dceru, do této školky. Nadchla mě atmosféra, skvělí lidé, jejichž entuziasmus, nadšení a láska k dětem, která je prostě všudypřítomná. Lea sem chodila moc ráda. A mě fascinoval klid, který vládl celým prostorem. To, že i z obyčejné cesty na výlet měly děti připravenou „bojovku“, z čekání na autobus nadšení nad objevenými čísly „1-7-7“ a z času tráveného na zahradě zážitek, jak „Dáda vytahuje mrkvičku z hlíny“. Lea ze školky pokaždé přišla s novým objevem, novou znalostí a nadšením. Ta naprostá jistota, že tady nikdo děcku neřekne žádné NESMÍŠ, MUSÍŠ, COS TO ZASE UDĚLAL nebo nedej bože na ně zvýšil hlas pro usnadnění vlastního pohodlí. Dětem tady to nadšení z celého dne prostě koukalo z očí. Na toto vše a mnoho mnoho dalšího budeme vždy s láskou a obdivem vzpomínat. Nedokážu si představit pro dítě lepší start do dětské společnosti a vlastní samostatnosti.
Luciedcera Lea (3,5 let)
V You&Me jsme s Jeníčkem už třetím rokem. Začínali jsme s ním, tehdy ročním, s angličtinou Helen Doron v kursu pro miminka. Pak začal chodit i do dalšího programu - školky Montessori - a za pár měsíců se k němu jistě připojí i Mařenka. Pro nás je velmi důležité, aby se naše děti cítily dobře, když jsou mimo domov, a tady vím, že jsou ( tedy zatím Jeníček). Vzhledem k tomu, že jsem původně učitelka pro MŠ, tak vím, jaký způsob vedení dětí ve školkách je - neříkám, že špatný, ale jiný. My jsem vybrali tento a nelitujeme.
Marieděti Jeníček (4 roky) a Mařenka (2 roky)
V programech školky You&Me vnímám bezpečné prostředí pro rozvoj dětí, individuální a laskavý přístup učitelů. Angličtina metodou Helen Doron je hravá a zábavná, nenásilná metoda, kterou se děti vlastně „učí samy“. Ve školce je kladen důraz i na učení vycházet s druhými, respektovat řád a přitom zůstat sám sebou a svobodně se rozvíjet. Oblasti rozvoje montessori tvořivě podněcují kritické myšlení, jazykové vyjadřování, hudební a výtvarné projevy i zdravý pohyb.
Katkamaminka dvou dětí (6 let, 2 roky)